Parou

Parou

Co vám může nabídnout parní čištění?

Už se k vám donesly informace o tom, že parní čištění má spoustu předností a těší se čím dál větší oblibě? Je tomu tak. V tomto článku se dozvíte, proč je tak populární.

Parní čištění a jeho princip

Nejdříve se zaměříme na teorii. Jak čištění párou vlastně funguje? Důležitou součástí parního čističe je nerezový bojler. V něm se z vody vyrábí pára, která má vysokou teplotu (mnohdy až 160 stupňů Celsia). Jakmile pára pronikne skrz trysky a nástavce do daného povrchu, dojde pod vysokým tlakem k uvolnění nečistot, a to i těch, které jsou usazené hluboko pod povrchem. Kondenzát se špínou je pak možné snadno vysát.

Parní čištění a jeho výhody

  • díky své vysoké teplotě dokáže pára i dezinfikovat,

  • zbavíte se nečistot, o kterých jste si mysleli, že už to nikdy nepůjde,

  • nemusíte shánět destilovanou vodu, stačí obyčejná voda z vodovodu, bojler je nerezový a v přístroji funguje samočisticí systém, jenž zamezí usazování vodního kamene,

  • obsluha přístroje je snadná, všechny funkce ovládáte přímo na rukojeti,

  • můžete pracovat kontinuálně, není potřeba, abyste kontrolovali, zda nedochází voda, to za vás obstarají elektromagnetické senzory a případně vás včas upozorní.

Kde se parní čištění využívá?

Čištění párou nabízí bohaté možnosti využití. Velmi oblíbené je v domácnosti – třeba na čištění koberců, plovoucích podlah, linolea, dlažby, betonu, ale také kuchyňské linky, toalety, koupelny, oken nebo čalounění nábytku. Populární je rovněž parní myčka aut, která je navíc na rozdíl od klasické ruční automyčky i ekologická, neboť se nevytváří žádný nebezpečný odpad. Můžete vyčistit karoserii, pneumatiky, skla, ale také interiér včetně palubní desky. K vyleštění laku vám pak bude stačit klasická utěrka z mikrovlákna.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek