Parou

Parou

Parní čištění koberců je vhodné do každého bytu

Čištění párou je v dnešní době hojně rozšířený typ úklidu, proto není divu, že i parní čištění koberců zažívá obrovskou popularitu. Koberce jsou totiž stále velmi oblíbené ve většině bytů nebo kanceláří, jeho izolační vlastnosti jsou neoddiskutovatelné a estetický prvek je také dost důležitý. V závislosti na délce vlasů je ale mnohdy hodně těžké se postarat o jeho pořádný úklid, proto je nejvýhodnější možností využít páru.

Na jakém principu parní čištění koberců funguje?

Jedná se o velmi jednoduchý princip. Do komory přístroje se nalije čistá voda, obvykle postačí půl litru, a topná spirála vyžene teplotu vody vysoko nad bod varu. Následně vzniklá pára potom pomocí trysky proudí ven a ničí špínu, prach, mikroby i roztoče. Samozřejmě je třeba si dávat pozor, protože pokud umístíte ruku poblíž trysky, můžete se opařit. Pro koberce ale můžete využít i parni vysavač, který následně veškerou vzniklou špínu nasaje, takže nebudete muset nic dodatečně stírat.Parou zvládnete všechno

Nemusíte se nakonec omezovat jen na čištění koberců, pára je vhodný prostředek na jakoukoliv součást vaší domácnosti (i automobilů). Pořídit si tedy můžete i:
  • Parní čistič na čalounění si poradí se sedačkami nebo křesly, použít ho můžete i na interiér vozu. Odstraní jakoukoliv zašlou nečistotu a špínu, nábytek následně bude vypadat jako nový.
  • Umývat můžete i podlahy nebo okna, případně jakékoliv velké prostory.
  • Existují i parní myčky aut, odzvonilo tedy zbytečnému plýtvání množstvím vody.

Ekologie především

Patříte-li mezi ty, kterým není osud planety lhostejný, určitě oceníte fakt, že parní čištění koberců je vysoce ekologické. Pro úklid totiž není třeba používat žádné chemické prostředky, se vším si poradí čistá kohoutková voda.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek